All for Joomla All for Webmasters
Almanya
Almanya
Türkiye
+49 1578 212 15 78 Pazartesi — Cumartesi: 8AM — 6PM Rosenau 13. 91601 Dombühl Almanya
+90 545 851 51 31 Pazartesi — Cumartesi: 8AM — 6PM Y.S.S. Yunus Emre Caddesi No:39. Polatlı Ankara
Almanya
Almanya
Türkiye
+49 1578 212 15 78 Pazartesi — Cumartesi: 8AM — 6PM Rosenau 13. 91601 Dombühl Almanya
+90 545 851 51 31 Pazartesi — Cumartesi: 8AM — 6PM Y.S.S. Yunus Emre Caddesi No:39. Polatlı Ankara
Kaliteli Zeminler
Endüstriyel Beton
Avrupa Standartı
Uluslararası Hizmet
+90 545 851 51 31
Alo Zemin Betonları
İletişim

Baskı beton; beton zemin kaplama yöntemlerinden biri olan baskı beton uygulaması gerek oluşturduğu gerçekçi estetik görünümü gerekse çevre dostu olup, dayanım, kaymazlık, tozumazlık sağlayıp çok az bakım gerektirmesi, beton içi çatlamaların yüzeye çıkmasını engellemesi ve uygulama hızı gibi özellikleriyle güçlü bir zemin kaplama alternatifi olarak ortaya çıkan hizmetlerimizden biridir.

Çoğunlukla dış mekanlarda tercih edilmesinin yanı sıra iç mekanlar için de sunduğu estetik görüntü göz önüne alındığında tercih sebebi olmaktadır. Bunun yanı sıra sadece beton zeminlerde değil beton duvarlarda da uygulanabilir olması geniş bir uygulama alanına hitap etmesini sağlar.

 

Baskı beton sanılın aksine bir döşeme uuygulaması değildir. Beton dökümünü müteakip mevcut ortamdaki bir çok paramatrenin de göz önüne alınmasıyla, çeşitli renk ve desenlerde, belirli bir takım sıralı kimyasal ve mekanik işlemler sonucu, seçilen desen kalıblarıyla gerçekleştirilen bir baskı yöntemidir. Bir nev’i, betona renk ve şekil verme sanatıdır. Bu sayede hayranlık uyandıran güçlü ve doğal bir görsel güzellik sunar.

Alışveriş merkezleri, yaya trafiğinin olduğu yerler, turistik tesisler, garaj ve mekan girişleri, bahçe yolları, havuz çevreleri, mekan duvarları, park alanları, tarihi veya estetik doku oluşturulmak istenen her türlü iç ve dış mekanlar için idealdir.

Bu noktada baskı beton uygulamarında uygulayıcı firmanın tecrübesinin öneminin yanı sıra teknik bilgi yeterliliği de önem kazanmaktadır. Zira bu uygulama deneme yanılma yöntemi ile yapılamayacak kadar hassastır. Sonuç itibariyle mevcut betonun ömrünü kısaltmaması, aksine sunduğu dikkat çekici görselliğini koruyup daha uzun süre mukavemet kazandırması amaçlanmalıdır. Bu da beton hakkında bilgi sahibi olmakla ve tanımakla mümkündür. Aynı tipteki betonlar bulundukları iklim ve/veya koşullar yüzünden farklı karakteristikler göstermekte ve mevcut şartları ürün ömrünü etkilemektedir.

Yazar Hakkında

Cevap bırakın

Endüstriyel Zemin ?

Endüstriyel zemin uygulaması bilindiği gibi endüstriyel alanlara hitap ekmektedir. Genel adıyla şap olarak bilinen uygulama fabrikalar,petrol istasyonları,açık ve kapalı otoparklar,antrepo , depo, dükkan,işyeri,kaldırım,yürüyüş yolları,sahil şeridi vb. alanlarla kullanılmaktadır.

Referanslar

Son Yorumlar